Dział sprzedaży

Kraj 58 738 69 50

Export 58 738 69 40

SKLEP INTERNETOWY 58 738 69 33

Reklamacje
Powrót

EKOLOGICZNE OPAKOWANIA

Redukcja masy opakowań

W 2020 roku intensywnie pracowaliśmy nad nowymi projektami opakowań o zmniejszonej masie. W efekcie już teraz w naszej ofercie dostępne są nowe wykonania butelek typ 5 o zmniejszonej gramaturze:

Butelki typ 05 300ml o obniżonej wadze z 32,5g na 28g

Butelki typ 05 120ml o obniżonej wadze z 19g na 16g

Refill

Firma Polipack już w 2015 roku wprowadziła na rynek proekologiczny słoik kosmetyczny z wymiennym termosem aby klient końcowy po zużyciu kosmetyku mógł kupić jedynie sam termos, a słoik i nakrętkę zostawić do ponownego użytku. Rozwiązanie to pozwala oszczędzić aż 80% masy całego opakowania! Polipack w ramach współpracy z niezależną jednostką badawczą przeprowadził analizę porównawczą dla linii słoika kosmetycznego z wymiennym termosem wykonanego z różnych materiałów: standardowego tworzywa, bio tworzywa oraz recyklatu. Analiza wykazała przewagę biotworzyw oraz tworzyw z recyklingu ze względu na mniejszy ślad środowiskowy nawet o 80% w porównaniu ze standardowym rozwiązaniem.

Biotworzywa

Opakowania wykonane z biotworzyw są dokładnie takie same pod względem użytkowym: w pełni nadają się do recyklingu w istniejącym systemie zbiórki, są wygodne i lekkie. Jednocześnie nie są w całości wykonanie z tworzywa ropopochodnego ale materiału pochodzenia roślinnego. Stosując biotworzywa zamiast tradycyjnych polimerów zmniejszamy ślad środowiskowy (eng. environmental footprint) przyczyniając się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery i zmniejszenia zużycia paliw kopalnych. W naszej ofercie dostępne są opakowania z tworzyw BIO takich jak BIO-PET i BIO-PP.

Recycling

Zużyte opakowania plastikowe są cennym surowcem, który można poddać recyklingowi. My robimy to już na początku ścieżki - ponownie recyklujemy i przetwarzamy odpady poprodukcyjne. Czym jest taki odpad? Są to opakowania, które posiadają często drobne wady jakościowe, nie wpływające na funkcjonalność opakowania ale nieakceptowalne przez klientów np. zamglenia czy smugi koloru. Te wszystkie opakowania trafiają do naszego wewnętrznego systemu recyklingu, są odpowiednio sortowane, mielone i przetwarzane na nowe opakowania. W 2020 roku osiągnęliśmy 95% recyklingu odpadów poprodukcyjnych z polipropylenu i polietylenu. W naszej ofercie są również dostępne opakowania wykonane z tworzywa PET pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego (R-PET) oraz PP (R-PP) w różnym zakresie zawartości procentowej. Opakowania z zawartością tworzywa pochodzącego z recyklingu posiadają mniejszy ślad środowiskowy, co znajduje potwierdzenie w analizach LCA (patrz zakładka „Ocena Cyklu Życia”).

Ecocert/Cosmos

Nasze opakowania pomyślnie przechodzą certyfikację ECOCERT/COSMOS, która bierze pod uwagę min. odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych i poszanowanie środowiska, korzystanie z takich procesów produkcji i technologii, które są „czyste”, z poszanowaniem zdrowia ludzkiego i środowiska.

Ocena cyklu życia LCA

Analiza LCA obejmuje cały cykl życia produktu: od surowców, po przez produkcję, pakowanie aż po użycie i powstający odpad i recykling. Pozwala ustalić czy w danym zastosowaniu określony materiał np. na opakowanie będzie najmniej obciążał środowisko. Obecnie metoda LCA jest najbardziej wiarygodną metodą oceny wpływu środowiskowego. W Polipack wykonujemy analizy LCA we współpracy z naszymi klientami.

polipack
  • pierwszeństwo ważnych informacji
  • dostęp do unikalnych promocji i ofert
  • + niespodzianka (tylko dla subskrybentów)

Zapisz się do newslettera

Administratorem danych jest P.P.H.U. Polipack Spółka Jawna Irena Więckowska i Katarzyna Kolmetz z siedzibą w Gościcinie 84-241, ul. Handlowa 21. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania oraz prawo do ich usunięcia. Swoje dane możesz zaktualizować wysyłając do nas email na adres sklep@epolipack.com.pl. Subskrypcję można w dowolnym momencie anulować posługując się odpowiednim linkiem umieszczonym na końcu każdego Newslettera.

Certyfikaty

Inwestujemy